Eta orain Larrabasterrako jaiak….

Larrabasterrako Karmen jaiei buruzko informazio guztia gertutik ezagutzeko, San Pedrotan bezalaxe Sopelako jai batzordearen bloga dugu biderik egokiena, hala ere hona hemen jai egitaraua:

ostiralean, ekainak 13:
.-19:00 Koadrilen kalejira Larrabasterrako kaleetatik
.-20:00 Ume eta gurasoentzako “dantzateke” dantzaldia Urgitxieta plazan
.-21:00 Futbito txapelketa finala Urkon
.-23:00 Chalwa Banda, Zarama eta Laket taldeak Urgitxieta plazan
.-00:00 Kontzertua Reggae Sound System, Sopelako Sustrai Beltzak elkartearen eskutik, Urkon.

Larunbata, uztailak 14:
.-11:00-14:00 eta 17:00-20:30 Umeentzako jolas parkea Urgitxieta plazan
.-11:30-13:30 eta 16:00-20:00 Skate jaia Urkoko aparkalekuan
.-12:00-14:00 tailerrak: betiko jokoak eta kometa tailerra Urgitxieta plazan
.-14:00 Aerobic maratoia txosnagunean herriko koadrilekin
.-15:00 Herri bazkaria txosnagunean eta triziklopoteoa
.-17:30 Kalejira Orkresta taldearen eskutik
.-19:00 Kale-antzerkia Malas Compañias zirko aldearen eskutik “Orsai” Urgitxieta plazan
.-20:30 Umeen dantzaldia Txorromorro taldearen “satanda Banda” Iberrota plazan
.-23:00 Kontzertua, Matxura, Siroka eta Triki ta ke datzaldia Urgitxieta plazan

Igandea, uztailak 15:
.-10:00 etan hasita, Marmitako lehiaketa Urkon eta goiz osoan zehar Gaztelu fanfarrea
.-11:00-14:00 eta 17:00-20:30 Umeentzako jolas parkea Urkon
.-11:00-14:00 eta 17:00-20:00 Gazteentzako elementuak: roller-ak, zapata saltariak, jumpinga Urgitxieta plazan
.-13:00 Bitsa jaia Urkon
.-13:30 Kazolak proga gastronomikoen kofradiako epaimahaiari aurkeztea
.-16:00 Dantzaldia Lotso taldearen eskutik
.-17:00 Tiragoma txapelketa, Urgitxieta plazan
.-18:00 Marmitako sari banaketa Urkon
.-19:00 Txan magoaren magia ikuskizuna Iberrota plazan
.-20:00 The Mckensy´s Clan Band taldearen kalejira Errekagane plazatik hasita
.-23:00 Kontzertuak: Sobieht, No Drama eta Su eta Gar Urgitxieta plazan

Asteleha, uztailak 16, Karmen eguna
.-Goizean zehar, Barinatxe Taldearen kalejira
.-11:00-14:00 eta 17:00-20:30 Umeentzako jolas parkea Urgitxieta plaza
.-11:00-14:00 Antzar jolasa baserriko kirolekin Kulki-rekin Urgitxieta plazan
.-12:00 Meza Nagusia eta ondoren ahorezko aurreskua
.-12:30 Berangoko Simon Otxandategi taldearen kalejira
.-17:00-19:00 Tailerrak: aurpegi margoketa, sukalde txokoa eta etxeko plastilina Urgitxieta plazan
.-19:00 “Munduan Berbena” umeentzako dantzaldia
.-20:00 Txorizoa denontzat EHNE-ren eskutik Urgitxieta plazan
.-21:00 dantzaldia Egan Taldearekin Urgitxieta plazan

85 Ikustaldiak
Partekatu: